

Aktualizacja systemu 4.0.0
Zobacz co nowego pojawiło się w najnowszej wersji naszego systemu. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę zmian, dzięki której poznasz wszystkie nowe funkcjonalności.
Wybierz sposób, w jaki pracownicy będą rejestrować czas pracy, przerwy i wyjścia służbowe. Karty zbliżeniowe, aplikacja do kontroli czasu pracy, e-mail, czy może SMS? Proponujemy różne rozwiązania – Ty decydujesz, jaka ewidencja jest dla Ciebie i Twoich pracowników najwygodniejsza.
Zobacz co nowego pojawiło się w najnowszej wersji naszego systemu. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę zmian, dzięki której poznasz wszystkie nowe funkcjonalności.
Zobacz co nowego pojawiło się w najnowszej wersji naszego systemu. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę zmian, dzięki której poznasz wszystkie nowe funkcjonalności.
Zobacz co nowego pojawiło się w najnowszej wersji naszego systemu. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę zmian, dzięki której poznasz wszystkie nowe funkcjonalności.
Jednym z wielu praw osoby zatrudnionej na podstawie umowy o pracę jest możliwość skorzystania z urlopu wypoczynkowego. Niestety czasami zdarzają się takie sytuacje, w których pracodawca ma prawo odmówić pracownikowi urlopu wypoczynkowego.
Jednym z ważniejszych obowiązków każdego pracodawcy jest ewidencja czasu pracy. Prawidłowo prowadzona może wyraźnie usprawnić działanie firmy. Oprócz tego pozwala zoptymalizować koszty zatrudnienia i ułatwić wykonywanie obowiązków pracownikom z działu HR. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega taka rejestracja.
Urlop okolicznościowy to rodzaj urlopu wypoczynkowego, który jest udzielany ze względu na zachodzące okoliczności. Nie wszystkie jednak uprawniają do skorzystania tej możliwości. Komu i na jakich zasadach jest udzielany urlop okolicznościowy? Tę kwestię wyjaśniamy w poniższym artykule.
Praca zdalna stała się bardzo popularna i coraz częściej jest stosowana przez przedsiębiorców. Nadal jednak są przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą czym jest praca zdalna i jak powinni ją rejestrować w swojej firmie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat pracy zdalnej i jej korzyści.
Świadectwo pracy jest dokumentem, zawierającym szczegółowy przebieg zatrudnienia pracownika w ramach umowy o pracę. Pracodawca ma obowiązek wydać świadectwo pracy pracownikowi w dniu ustania stosunku pracy, najpóźniej do 7 dni, po ostatecznym ustaniu zatrudnienia.
Zasadą jest, że to pracodawca decyduje o tym, czy zleci pracownikowi pracę w godzinach nadliczbowych. Jednak, czy pracownik nie może sam podjąć decyzji o pozostaniu po godzinach? O tym i nie tylko przeczytasz w niniejszym artykule.
Zgodnie z art. 134 każdemu pracownikowi w Polsce przysługuje przerwa, jeśli spędza w pracy powyżej 6 godzin w ciągu dnia. Występuje wiele grup zawodowych, którym przysługują dodatkowe przerwy. W poniższym tekście przedstawimy wszystkie najistotniejsze aspekty dotyczące przerw.
Za nami już pierwszy kwartał 2022 roku. Wkraczamy w wiosenny czas, który sprzyja zwiększeniu naszej aktywności po okresie zimowym jednocześnie szukamy odpoczynku od pracy. Zastanawiasz się kiedy w tym roku wypadają dni wolne od pracy? W tym artykule poznasz odpowiedzi na te pytania.
Rok kalendarzowy pełen jest świąt, które zapewniają pracownikom brak konieczności wykonywania obowiązków służbowych.
Święta co do zasady są dniami wolnymi od pracy, należy jednak pamiętać, że pracodawca jest obowiązany oddać pracownikom dzień wolny w zamian za święto wypadające w sobotę. Jeżeli święto wypada w niedzielę to na pracodawcę nie są nakładane żadne dodatkowe obowiązki.
Stosy dokumentów, przekazywanie ich między działami, archiwizacja - to już przeszłość. Ograniczanie obiegu dokumentów papierowych coraz częściej jest stosowane i cieszy się dużą popularnością w przedsiębiorstwach, w dodatku często pozwala na zaoszczędzenie czasu pracownika jak i przełożonego.
Potwierdzanie przez pracowników obecności w pracy nie jest obowiązkowe, jednak wielu pracodawców decyduje się na prowadzenie list obecności. Nie każdy przedsiębiorca jednak zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją także inne formy potwierdzania obecności w pracy.
Atmosfera w pracy wpływa na relacje pomiędzy pracownikami, zaangażowanie w wykonywane zajęcie oraz efektywność działań. Przyjazna atmosfera miejsca pracy sprawia, że wzrasta zadowolenie, pracownicy identyfikują się z organizacją a zespół osiąga wysokie wyniki.
Zastanawiasz się, jak odpowiednio zaplanować pracę w firmie? Dowiedz się, w jaki sposób tworzyć listy zadań oraz planować z dziennym, tygodniowym czy miesięcznym wyprzedzeniem! Podpowiadamy, jak zapanować nad poszczególnymi obowiązkami ‒ proponując różnorodne rozwiązania, w tym wykorzystanie systemu rejestracji czasu pracy. Zobacz już teraz!
Z pozoru może się wydawać, że rozliczanie czasu pracy (RCP) zatrudnionych w firmie osób jest stosunkowo prostym zadaniem. Biorąc pod uwagę całą dokumentację pracowniczą, to właśnie w kwestii powyższej ewidencji pracodawcy popełniają najwięcej błędów. Sprawdź już teraz, jak rozliczyć swoich pracowników z przepracowanych godzin.
Często występuje konieczność wyjazdów służbowych. Delegację krajową należy rozliczyć w terminie 14 dni od dnia zakończenia podróży służbowej. Osoba delegowana zobowiązana jest do tego, aby przedstawić wszystkie rachunki, które są potwierdzeniem poniesionych kosztów podczas delegacji.
Jak z sukcesem wdrożyć nowego pracownika? Przede wszystkim spraw, by został miło przywitany przez zespół i dobrze poinformowany o swoich obowiązkach. Poczuje wówczas, że wybór tego stanowiska to była dobra decyzja. Należy zadbać o właściwe przygotowanie stanowiska pracy oraz skompletować wszystkie potrzebne dokumenty.
Chcesz zatrudnić w swojej firmie obywatela Ukrainy? Ze względu na wojnę trwającą na Ukrainie zostały wprowadzone szczególne przepisy, które ułatwiają obywatelom tego kraju legalny pobyt i pracę w Polsce.
Przerwa w pracy jest podstawowym uprawnieniem pracowniczym, który przysługuje pracownikowi w związku z wykonywaną pracą. Pracodawca jest zobowiązany do umożliwienia pracownikowi na korzystanie z niektórych rodzajów przerw. Jakie przerwy w czasie pracy przysługują pracownikowi?
Lekki stopień niepełnosprawności nie ogranicza możliwości osoby niepełnosprawnej do wykonywania wybranego przez nią zatrudnienia. Może ona wykonywać każdą pracę, do której posiada kwalifikacje. Osoba z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności może samodzielnie egzystować, co oznacza, że nie wymaga pomocy drugiego człowieka.
Mobbing to nic innego jak działania lub zachowania, które polegają na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika które na celu mają poniżenie, izolowanie lub wyeliminowanie go z zespołu współpracowników.
Pracownicy Twojej firmy wychodzą z miejsca pracy później, niż powinni? Zastanawiasz się, w jaki sposób rozliczyć nadgodziny członków zespołu? Przeczytaj ten artykuł i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości. Przybliżamy najważniejsze informacje dotyczące kontroli czasu, proponując doskonałe rozwiązania.
O pracy na czarno mówi się wtedy, gdy pracownik wykonuje pracę najemną bez nawiązywania stosunku pracy, czyli bez umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenia, czy też innej umowy pisemnej między pracownikiem a pracodawcą.
Nieprzewidziane sytuacje życiowe zdarzają się każdemu pracownikowi. Jednym z praw osoby zatrudnionej na podstawie umowy o pracę jest możliwość skorzystania z urlopu na żądanie. Zatem pozostaje nam odpowiedzieć sobie na pytanie czym tak dokładnie jest urlop na żądanie i komu on przysługuje.
Taki rodzaj urlopu został ujęty w Kodeksie pracy już dawno, jednak warto uściślić kiedy i na jakich warunkach można z niego skorzystać. Kiedy pracownik może zawnioskować o urlop opiekuńczy? Czy jest on płatny? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
Wszelkie kwestie, które związane są z zatrudnianiem niepełnosprawnych pracowników regulowane są ustawą. Mowa o Ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Dni stają się coraz dłuższe a za oknem robi się coraz cieplej. Wiele osób planuje urlop i letnie wycieczki. Urlop wypoczynkowy to jeden z przywilejów osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Pracodawca który nie przestrzega tego przepisu musi pamiętać, że może grozić mu nawet kara grzywny.
Odbiory paczek, odwiezienie dziecka do szkoły, pilna sprawa w urzędzie. Są to czynności które z pewnością zdarzają się każdemu z nas. Nie trwają one jednak tak długo by wykorzystywać cały dzień urlopu. Dlatego na tę okoliczność powstała możliwość wnioskowania o wyjście prywatne w godzinach pracy.
Niekiedy zdarza się, że przez zdarzenia losowe oraz obrażenia pracownicy nie docierają do miejsca zatrudnienia, w pewnych okolicznościach można uznać takie zdarzenie za wypadek w drodze do pracy przez co pracownikowi należą się zupełnie inne świadczenia niż na standardowym zwolnieniu lekarskim.
Wypalenie zawodowe jest problemem, który dotyka coraz więcej osób. Jego objawy to m.in. zmęczenie, brak satysfakcji z wykonywanych obowiązków, niechętne podejście do klientów i współpracowników. Jak można działać przeciwko wypaleniu zawodowemu oraz skąd ono się bierze?
Zmiany w Kodeksie zaczęły obowiązywać od początku sierpnia. Czy w związku z nimi pracownicy uzyskają więcej dni wolnych? Czy pojawią się nowe urlopy? Jakie zmiany czekają pracowników i pracodawców?
Zwolnienie dyscyplinarne to jeden ze sposobów rozwiązania umowy - jest on dość specyficzny. Zwolnienie dyscyplinarne następuje z winy pracownika. Otrzymuje się je za karygodne nieprzestrzeganie regulaminu pracy. Np. działanie na niekorzyść pracodawcy, przychodzenie do pracy pod wpływem alkoholu, itp.
Załóż bezpłatne konto DEMO i testuj system przez dwa tygodnie całkowicie za darmo
Zarejestruj się@2022 RCPonline