Strona główna

Elektroniczne wnioski urlopowe (EWU)

Wybierz sposób, w jaki pracownicy będą rejestrować czas pracy, przerwy i wyjścia służbowe. Karty zbliżeniowe, aplikacja do kontroli czasu pracy, e-mail, czy może SMS? Proponujemy różne rozwiązania – Ty decydujesz, jaka ewidencja jest dla Ciebie i Twoich pracowników najwygodniejsza.

Elektroniczne wnioski urlopowe w systemie RCP
Elektroniczny wniosek urlopowy przez przeglądarkę

Złóż wniosek o urlop przez przeglądarkę internetową

Zaplanuj kalendarz urlopów dla swojego zespołu albo daj dostęp swoim pracownikom, aby mogli sami zgłaszać wnioski urlopopwe za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej dla komputerów, tabletów i smartphonów. Wybierz spośród 40+ predefiniowanych rodzajów dni dostępnych w naszym systemie. Znajdziesz tam między innymi wnioski o:

  • urlop wypoczynkowy,
  • urlop "na żądanie",
  • urlop okolicznościowy,
  • urlop bezpłatny,
  • urlop macierzyński,
  • zwolnienie lekarskie itd.
Elektroniczny wniosek o nadgodziny

Wniosek o odbiór lub wypłatę nadgodzin

Zdefiniuj co chcesz zrobić z nadgodzinami pracownika. Możesz zlecić ich wypłatę bądź pozwolić wybrać nadgodziny w celu zaliczenia ich na poczet wcześniejszego wyjścia z pracy.

Automatyczny odbiór nadgodzin

Możesz również ustawić automatyczny odbiór nadgodzin, który uzupełni niedopracowane minuty pracownika z wypracowanych nadgodzin.

Pracownik poza biurem z mobilnym dostępem do danych o czasie pracy

Składaj wnioski o urlop dzienny lub godzinowy

Zdefiniuj wymiar urlopu pracownika i udostępnij możliwość składania wniosków o urlop w godzinach lub w pełnych dniach. Dzięki systemowi do rejestracji czasu pracy łatwiej będziesz mógł kontrolować wszelkie nieobecności.

Najczęściej zadawane pytania

Aby zatwierdzić wniosek urlopowy, należy mieć odpowiednie uprawnienia w systemie RCPonline. Uprawnienia te przyznawane są przez administratora systemu. Osoby z uprawnieniami mogą przeglądać, akceptować lub odrzucać wnioski urlopowe pracowników podległych im hierarchicznie.

Wniosek urlopowy może być akceptowany przez więcej niż jedną osobę, jeśli jest to zgodne z polityką firmy. W RCPonline można ustawić schemat akceptacji wniosków, który określa, kto i w jakiej kolejności musi zaakceptować wniosek. Aby skorzystać z tej funkcjonalności, należy wejść w menu Konfiguracja - Ustawienia - Ustawienia Wniosków włączyć "Włącz wielopoziomową akceptację wniosków". Schematów można utworzyć dowolną ilość określając poziomy oraz warunki ich przekazywania

Tak, menadżer otrzymuje powiadomienie o wnioskach czekających na jego akceptację na panelu www. Dodatkowo takie powiadomienie może otrzymywać również na swoją skrzynkę e-mail.