Blog

Biznes

RCPonline - obrazek pomocniczy

Dlaczego rejestrowanie czasu pracy online rewolucjonizuje branżę budowlaną?

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkich sferach działalności gospodarczej, w tym również w branży budowlanej. Jednym z obszarów, w którym innowacje technologiczne przynoszą znaczące korzyści, jest rejestracja czasu pracy. Tradycyjne metody zapisywania godzin pracy na kartach czy w arkuszach kalkulacyjnych stają się coraz bardziej przestarzałe i podatne na błędy oraz manipulacje.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Dlaczego warto wybrać elektroniczny system RCP?

Wyobraź sobie taką sytuację: masz duży zespół, Twój biznes prężnie się rozwija, prowadzisz wiele biznesowych rozmów z potencjalnymi partnerami, oprowadzasz ważnych gości po swojej firmie, a w recepcji leży kartka, na której każdego ranka pracownicy podpisują się, przychodząc do pracy. Czy w ten sposób tworzysz wizerunek profesjonalnej firmy i pracodawcy? Niestety nie bardzo! Dlatego dziś przedstawimy Ci produkt, dzięki któremu zmienisz postrzeganie swojej firmy.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Jak dbać o atmosferę w pracy?

Atmosfera w pracy wpływa na relacje pomiędzy pracownikami, zaangażowanie w wykonywane zajęcie oraz efektywność działań. Przyjazna atmosfera miejsca pracy sprawia, że wzrasta zadowolenie, pracownicy identyfikują się z organizacją a zespół osiąga wysokie wyniki.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Jak dobrze zaplanować pracę w firmie?

Zastanawiasz się, jak odpowiednio zaplanować pracę w firmie? Dowiedz się, w jaki sposób tworzyć listy zadań oraz planować z dziennym, tygodniowym czy miesięcznym wyprzedzeniem! Podpowiadamy, jak zapanować nad poszczególnymi obowiązkami ‒ proponując różnorodne rozwiązania, w tym wykorzystanie systemu rejestracji czasu pracy. Zobacz już teraz!

RCPonline - obrazek pomocniczy

Jak zatrudnić nowego pracownika?

Jak z sukcesem wdrożyć nowego pracownika? Przede wszystkim spraw, by został miło przywitany przez zespół i dobrze poinformowany o swoich obowiązkach. Poczuje wówczas, że wybór tego stanowiska to była dobra decyzja. Należy zadbać o właściwe przygotowanie stanowiska pracy oraz skompletować wszystkie potrzebne dokumenty.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Jak zatrudnić obywatela Ukrainy?

Chcesz zatrudnić w swojej firmie obywatela Ukrainy? Ze względu na wojnę trwającą na Ukrainie zostały wprowadzone szczególne przepisy, które ułatwiają obywatelom tego kraju legalny pobyt i pracę w Polsce.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Kultura pracy oparta na wynikach: Dlaczego warto zmierzać w tym kierunku?

Wprowadzenie kultury pracy opartej na wynikach to jak podróż w nieznane, gdzie tradycyjne metody zarządzania ustępują miejsca nowym, innowacyjnym podejściom. Już od dawna organizacje zmagają się z pytaniem, jak skutecznie zarządzać pracownikami i osiągać zamierzone cele.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Luka płatnicza: Jak chronić swój biznes?

Odkryj strategie radzenia sobie z opóźnionymi płatnościami i utrzymywania zdrowych relacji z klientami. Dowiedz się, jak chronić swój biznes przed finansowym ryzykiem.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Najczęstsze błędy popełniane przy rekrutacji pracowników

Rekrutacja pracowników to kluczowy proces dla każdej firmy, który wpływa na rozwój i sukces biznesu. Niestety, wiele firm popełnia błędy podczas rekrutacji, co prowadzi do zatrudnienia niewłaściwych kandydatów i osłabia zespół. Prowadzisz swój biznes i także Tobie zdarzyło się być rozczarowanym efektem swoich poszukiwań? Zatrudniona osoba nie spełniła Twoich oczekiwań albo wyraźnie nie czuła się dobrze w Twojej firmie przez niedopatrzenia w trakcie rekrutacji?

RCPonline - obrazek pomocniczy

Onboarding: Pierwsze wrażenie robimy tylko raz.

Skuteczny onboarding jest kluczem do budowy zgranego zespołu i silnej marki pracodawcy. Sprawdź, jakie elementy powinny być uwzględnione w programie wprowadzania nowych pracowników.

RCPonline - obrazek pomocniczy

QR vs NFC: dwie potężne technologie w jednym porównaniu.

Odkryj różnice między technologią QR i NFC oraz ich wszechstronne zastosowania w dzisiejszym świecie cyfrowym. Czy te technologie sprawdzają się również w rejestracji czasu pracy online? Dowiedz się, jak te innowacje możesz wykorzystać je w różnych dziedzinach życia i biznesu.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Umowa o pracę – najważniejsze co powinno się wiedzieć.

Poznaj kluczowe informacje dotyczące umów o pracę, zobowiązań pracownika i pracodawcy, oraz różnych rodzajów umów, które kształtują relacje w miejscu pracy. Odkryj, jakie prawa przysługują pracownikowi i jakie przywileje niesie ze sobą podpisanie umowy o pracę.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Wilk syty i owca cała - dobre praktyki w umowach z klientem.

Stare przysłowie "Wilk syty i owca cała" nabiera nowego znaczenia, gdy spojrzymy na nie przez pryzmat umów z klientami. To zdanie, choć na pozór proste, kryje w sobie mądrość, która może przynieść korzyści w relacjach biznesowych. Dziś przyjrzymy się temu przysłowiu i zastanowimy się, jakie dobre praktyki można z niego wyciągnąć w kontekście zawierania umów z klientami.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Wypalenie zawodowe - przyczyny, objawy, zapobieganie

Wypalenie zawodowe jest problemem, który dotyka coraz więcej osób. Jego objawy to m.in. zmęczenie, brak satysfakcji z wykonywanych obowiązków, niechętne podejście do klientów i współpracowników. Jak można działać przeciwko wypaleniu zawodowemu oraz skąd ono się bierze?

RCPonline - obrazek pomocniczy

Zwiększ swoją wartość na rynku pracy

W dzisiejszym konkurencyjnym i dynamicznym świecie pracy, zwiększenie swojej wartości na rynku staje się niezwykle istotne, a nawet konieczne, dla osiągnięcia sukcesu zawodowego. Globalizacja, postęp technologiczny i zmieniające się trendy branżowe wymagają od nas nie tylko posiadania odpowiednich kwalifikacji, ale także zdolności adaptacji, samodzielnego uczenia się i rozwoju. Jeśli chcesz wyróżnić się wśród innych kandydatów i zapewnić sobie atrakcyjne możliwości zawodowe, musisz aktywnie działać na rzecz zwiększenia swojej wartości na rynku pracy.