Blog

Rozwój osobisty

RCPonline - obrazek pomocniczy

Jak dobrze zaplanować pracę w firmie?

Zastanawiasz się, jak odpowiednio zaplanować pracę w firmie? Dowiedz się, w jaki sposób tworzyć listy zadań oraz planować z dziennym, tygodniowym czy miesięcznym wyprzedzeniem! Podpowiadamy, jak zapanować nad poszczególnymi obowiązkami ‒ proponując różnorodne rozwiązania, w tym wykorzystanie systemu rejestracji czasu pracy. Zobacz już teraz!

RCPonline - obrazek pomocniczy

Jak skutecznie wypocząć by zwiększyć produktywność?

Nie oszukujmy się. Ilu z nas z wytęsknieniem spogląda dzisiaj w stronę zegara i oblicza ile czasu zostało do upragnionego majowego weekendu? W tym roku wystarczyło wykorzystać 3 dni urlopu, aby cieszyć się 9 dniami odpoczynku!

RCPonline - obrazek pomocniczy

Kultura pracy oparta na wynikach: Dlaczego warto zmierzać w tym kierunku?

Wprowadzenie kultury pracy opartej na wynikach to jak podróż w nieznane, gdzie tradycyjne metody zarządzania ustępują miejsca nowym, innowacyjnym podejściom. Już od dawna organizacje zmagają się z pytaniem, jak skutecznie zarządzać pracownikami i osiągać zamierzone cele.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Onboarding: Pierwsze wrażenie robimy tylko raz.

Skuteczny onboarding jest kluczem do budowy zgranego zespołu i silnej marki pracodawcy. Sprawdź, jakie elementy powinny być uwzględnione w programie wprowadzania nowych pracowników.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Prokrastynacja - zjawisko odkładania na później.

Przełam prokrastynację i osiągnij wyższą produktywność dzięki skutecznym strategiom zarządzania czasem. Zrozum przyczyny, planuj, buduj pozytywne nawyki i unikaj pułapek, aby osiągnąć cele i cieszyć się satysfakcją z osiągniętych rezultatów.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Wilk syty i owca cała - dobre praktyki w umowach z klientem.

Stare przysłowie "Wilk syty i owca cała" nabiera nowego znaczenia, gdy spojrzymy na nie przez pryzmat umów z klientami. To zdanie, choć na pozór proste, kryje w sobie mądrość, która może przynieść korzyści w relacjach biznesowych. Dziś przyjrzymy się temu przysłowiu i zastanowimy się, jakie dobre praktyki można z niego wyciągnąć w kontekście zawierania umów z klientami.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Work-life balance w 7 prostych krokach

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemem zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym. Ciągły pośpiech, praca w domu, długi czas dojazdu do pracy i inne czynniki, powodują, że nasze życie staje się bardzo intensywne i wymagające. Dlatego warto zastanowić się, jak osiągnąć równowagę między pracą a życiem prywatnym.

RCPonline - obrazek pomocniczy

Wypalenie zawodowe - przyczyny, objawy, zapobieganie

Wypalenie zawodowe jest problemem, który dotyka coraz więcej osób. Jego objawy to m.in. zmęczenie, brak satysfakcji z wykonywanych obowiązków, niechętne podejście do klientów i współpracowników. Jak można działać przeciwko wypaleniu zawodowemu oraz skąd ono się bierze?

RCPonline - obrazek pomocniczy

Zwiększ swoją wartość na rynku pracy

W dzisiejszym konkurencyjnym i dynamicznym świecie pracy, zwiększenie swojej wartości na rynku staje się niezwykle istotne, a nawet konieczne, dla osiągnięcia sukcesu zawodowego. Globalizacja, postęp technologiczny i zmieniające się trendy branżowe wymagają od nas nie tylko posiadania odpowiednich kwalifikacji, ale także zdolności adaptacji, samodzielnego uczenia się i rozwoju. Jeśli chcesz wyróżnić się wśród innych kandydatów i zapewnić sobie atrakcyjne możliwości zawodowe, musisz aktywnie działać na rzecz zwiększenia swojej wartości na rynku pracy.