Sandra Nowak Sandra Nowak • 10 sierpień 2023 • Przeczytasz w około 4 min •

Unikalne możliwości rejestracji czasu pracy online.

RCPonline - efekt wizualny

Dynamiczne środowisko biznesowe, gdzie czas to zasób równie cenny jak pieniądze, skuteczne zarządzanie czasem pracy pracowników stało się priorytetem. Współczesne firmy, dążące do efektywności i optymalizacji procesów, nie mogą sobie pozwolić na marnowanie czasu ani zaniedbywanie precyzyjnej ewidencji czasu pracy. Rejestracja czasu pracy online staje się mostem między potrzebami pracodawców a oczekiwaniami pracowników, tworząc środowisko, w którym efektywne zarządzanie czasem przestaje być wyzwaniem.

Jakie rozwiązania rejestracji czasu pracy online stały się absolutnym "must-have" dla firm, które dążą do oszczędności czasu i ułatwienia życia zarówno pracodawcom, jak i pracownikom?

Wnioskowanie Online: Skrócenie Ścieżki Komunikacji

Możliwość składania wniosków o zmiany w grafiku online przynosi korzyść zarówno pracownikom, jak i kadrowym. Pracownicy mogą szybko i wygodnie zgłaszać swoje prośby, eliminując potrzebę konieczności wizyt w biurze lub przesyłania dokumentów. Dla pracodawców, skrócenie procesu zatwierdzania i rejestrowania zmian oznacza oszczędność czasu i ograniczenie potencjalnych błędów.

Przykład: Pracownik Maria chce zmienić jeden z dni pracy, aby móc uczestniczyć w ważnym wydarzeniu rodzinny. Wystarczy, że wchodzi na platformę wnioskowania online, wprowadza datę i uzasadnienie zmiany, a po zatwierdzeniu dostaje powiadomienie zwrotne. To oszczędza czas dla zarówno jej, jak i dla kadry HR.

Fotorejestracja zdarzeń: transparentność i uczciwość wewnątrz firmy.


 Fotorejestracja kodami QR umożliwia pracodawcom dokładne monitorowanie czasu pracy pracowników. Dzięki indywidualnym kodom, system gromadzi dane na temat czasu wejścia i wyjścia każdego pracownika, eliminując potencjalne błędy i spory dotyczące czasu pracy. To przekłada się na większą transparentność i uczciwość wewnątrz firmy. Fotorejestracja kodami QR minimalizuje ryzyko oszustw związanych z tradycyjnymi metodami ewidencji czasu pracy. Zdjęcie pracownika w miejscu pracy, połączone z kodem QR, stanowi niezbity dowód jego obecności.


Dane Twojej firmy w chmurze: dostępne kiedy tylko chcesz!


Systemy online, oferujące możliwość elektronicznej ewidencji czasu pracy, przynoszą ze sobą wygodę i prostotę, której poszukują współczesne firmy. Dzięki ogólnemu dostępowi do danych przez przeglądarkę internetową, pracownicy mogą przyjrzeć się udostępnionym im informacjom. Wystarczy, że mają dostęp do komputera, laptopa, smartfona czy tabletu oraz połączenia internetowego. To rozwiązanie szczególnie korzystne dla firm, które preferują minimalizowanie inwestycji w infrastrukturę technologiczną czy dla organizacji z pracownikami pracującymi zdalnie lub w terenie. Pracownik sprawdzi przepracowane godziny, plan urlopowy, grafik na kolejne tygodnie bez konieczności wizyt w biurze i przekopywania się przez papierowe plany i ewidencje. Korzystanie z takiego programu w przeglądarce internetowej jest intuicyjne i proste.

Automatyzacja i Dokładność:


Jednym z głównych powodów, dla których przedsiębiorstwa przechodzą na elektroniczną ewidencję czasu pracy, jest automatyzacja i dokładność. Elektroniczne systemy umożliwiają pracownikom rejestrowanie swojej obecności w różny sposób. Dzięki temu proces rejestracji staje się szybszy i bardziej precyzyjny. Eliminuje to ryzyko błędów związanych z tradycyjnymi papierowymi listami obecności i wprowadzaniem danych ręcznie.

Rejestracja Pracy Zdalnej: bez konieczności wizyt w biurze.


W dobie pracy zdalnej, elektroniczna ewidencja czasu pracy staje się kluczowym narzędziem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Programy takie jak RCPonline pozwalają na monitorowanie czasu pracy pracowników zdalnych. Rejestracja czasu pracy i projektów umożliwia ukazanie, ile czasu pracownik poświęca na poszczególne zadania, co z kolei pomaga w ocenie wydajności i skuteczności. Oczywiście nie wykluczy to nadużyć, systemy te dostarczają narzędzie, z pewnością górujące nad informacjami dostarczanymi w tradycyjny sposób. Pracownik nie musi pojawiać się w biurze, które niejednokrotnie jest sporo oddalone od jego miejsca pracy.

Różnorodność metod rejestracji: Twoja firma, Twoje decyzje.


Zdecydowaną zaletą elektronicznej ewidencji czasu pracy jest różnorodność dostępnych w niej metod rejestracji. Pracownicy mogą wybierać spośród aplikacji mobilnych, kodów QR, kart zbliżeniowych, rejestracji w panelu www, poprzez sms czy e-mail. To elastyczne podejście pozwala firmom dostosować system do swoich potrzeb i preferencji.

Raportowanie i Analiza: nie takie straszne.


Elektroniczne systemy umożliwiają generowanie szczegółowych raportów na temat czasu pracy, przerw oraz wydajności pracowników. Dla specjalistów z dziedziny zasobów ludzkich jest to niezwykle pomocne narzędzie, które ułatwia analizę danych, monitorowanie trendów oraz podejmowanie informowanych decyzji. Coś na co dotychczas poświęcali mnóstwo czasu walcząc z tabelami w Excellu teraz generują w kilka minut filtrując dane według własnych potrzeb.

To tylko kilka argumentów jakie przemawiają na korzyść rejestracji czasu pracy online. RCPonline dostarcza w swoim systemie wszystkie te rozwiązania. Pozwól sobie sprawdzić nasz system zakładając konto demo. Sprawdź jakie inne udogodnienia oferujemy Twojej firmie.

Rejestracja jest dostępna pod linkiem:

https://panel.rcponline.pl/register