Sandra Nowak Sandra Nowak • 18 maj 2023 • Przeczytasz w około 3 min •

Dlaczego warto wybrać elektroniczny system RCP?

RCPonline - efekt wizualny

Wyobraź sobie taką sytuację: masz duży zespół, Twój biznes prężnie się rozwija, prowadzisz wiele biznesowych rozmów z potencjalnymi partnerami, oprowadzasz ważnych gości po swojej firmie, a w recepcji leży kartka, na której każdego ranka pracownicy podpisują się, przychodząc do pracy. Czy w ten sposób tworzysz wizerunek profesjonalnej firmy i pracodawcy? Niestety nie bardzo! Dlatego dziś przedstawimy Ci produkt, dzięki któremu zmienisz postrzeganie swojej firmy. 

Po pierwsze - oszczędność!

Według przepisów, każdy pracodawca jest zobowiązany kontrolować i rejestrować czas pracy osób świadczących dla niego pracę. RCPonline to elektroniczny system ewidencji czasu pracy pracowników, który nie tylko ułatwia monitoring i przyspiesza rozliczanie pod koniec miesiąca, ale to również przydatna aplikacja dla pracowników – w jednym miejscu mogą oni szybko załatwić wszystkie pracownicze sprawy.

Głównym plusem takiego elektronicznego systemu jest oszczędność czasu w firmie, a co za tym idzie – również pieniędzy. Ze względu na ciągle rosnące czynniki kosztowe, pracodawcy starają się optymalizować pracę swoich pracowników. Elektroniczny system jest sporym ułatwieniem szczególnie w tych firmach, które zatrudniają kilkadziesiąt pracowników (ale nie tylko). Pracownicy działu HR pod koniec każdego miesiąca muszą poświęcić sporo czasu na mozolne kopiowanie danych z kartki do pliku czy systemu internetowego. Rozwiązanie od RCPonline pozwala ominąć tą czynność. Co więcej, system oferuje wiele narzędzi ułatwiających i częściowo automatyzujących analizę danych. Zadaniem działu pozostaje kwestia wynagrodzeń na podstawie gotowych raportów pobranych z elektronicznego systemu ewidencji. 

Wszystko w jednym miejscu

Kolejną kwestią, która hamuje wprowadzenie nowoczesnego rozwiązania w firmie, są często obawy samych pracowników. Wychodząc im naprzeciw, marka proponuje dwutygodniowy darmowy okres próbny, podczas którego wszyscy pracownicy mogą przetestować system. Dlaczego jest on dużym ułatwieniem nie tylko dla działu HR, ale każdego pracownika? Przede wszystkim dlatego, że w jednym miejscu może on szybko złożyć najważniejsze wnioski – wniosek o urlop wypoczynkowy, okolicznościowy, bezpłatny, zwolnienie lekarskie, delegacje, nadgodziny. Pracownik nie musi pamiętać, zapisywać czy dzwonić do kadr z zapytaniem ile urlopu mu pozostało – to wszystko ma w jednym miejscu!

Dopasuj system do swojej firmy

RCPonline wie, że każda firma może potrzebować nieco innych narzędzi, o co doskonale zadbała. Czas pracy swoich pracowników można mierzyć za pomocą:

  • Czytników kart zbliżeniowych NFC
  • czytników kodów QR
  • aplikacji mobilnej
  • przeglądarki www
  • e-maili
  • SMS-ów
  • Automatycznego rejestratora iBeacon

Każde narzędzie jest trochę inne, posiada inne zalety i wady i w każdym przedsiębiorstwie sprawdzi się coś innego. Dokładne opisy każdego z nich znajdziesz w zakładce Metody Rejestracji Czasu Pracy. Możesz również skontaktować się z naszym specjalistą, który doradzi, jakie narzędzie wybrać dla swojej firmy.

Łatwość i prostota to podstawa

Wielu pracodawców i kierowników obawia się elektronicznych systemów ewidencji czasu pracy ze względu na możliwe trudności we wdrożeniu oraz we wprowadzeniu zmian. RCPonline zadbało o ten aspekt, przez co korzystanie z systemu jest bardzo proste, a sam panel – intuicyjny. Przez cały okres współpracy firma oferuje pomoc w postaci obsługi klienta, a na samym początku – doradztwo w kwestii wyboru najlepszego rozwiązania dla danej firmy oraz krótkiego szkolenia wprowadzającego.

Stań się nowoczesną firmą

Rozwijając swoją firmę, zawsze staramy się oferować produkty i usługi najwyższej jakości, dbać o klientów czy pracować w nowoczesnym budynku. Pamiętajmy, że tworząc wizerunek lidera w swojej branży, musimy zadbać o wszystkie aspekty, również te związane z pracownikami i udogodnieniami, które im oferujemy. Decydując się na rozwiązanie od RCPonline, pokazujemy, że jesteśmy nowoczesnym przedsiębiorstwem, dla którego ważna jest nie tylko efektywność pracy, ale również ludzie. W ten sposób budujemy pozytywny obraz marki, która dba zarówno o swoich klientów, ale również o osoby wewnątrz organizacji.

Jak widzisz, elektroniczny system ewidencji czasu pracy ma sporo zalet. Przekonaj się o nich na własnej skórze i już dziś skontaktuj się z RCPonline lub przetestuj system za darmo w swojej firmie.